Kayseri Develi Evde Masaj Suzan

En ünlü masaj türlerinden biri olan Thai, zeminini Hindistan’daki yogaya dayandırır. Kayseri develi evde masaj Bir başka dayandığı nokta ise Çin’deki geleneklere dayanan eski tıp tedavileridir. Bu uygulama içerisinde germe ve bası adı verilen hareketler uygulanır. Kişinin uygulama sırasında üzerini çıkarması gerekmez, hasta masaj boyunca giyinik bir şekilde kalır. Develi evde masaj Uygulamanın öbür türlerine göre zaman olarak fazla sürmektedir. Bir buçuk saat ile dört saat arası süren uygulamada hasta sert olan bir zemine yatırılır. Zeminin sert olması hastayı rahatsız ediyor gibi görünse de uygulama bittiğinde duyulan rahatlama uygulama hakkındaki olumsuz düşünceyi çürütmektedir. Kayseri develi evde masaj .

Hint ve Çin geleneklerine dayanan bu masaj türü özellikle Taylan sınırları içerisinde yaygın olarak kullanılır. Yaklaşık iki bin beş yüz yıldır uygulanan bu tedavi bedenin yanında zihni de rahatlatmak ve güçlendirmek amacındadır. Vücuttaki enerjinin akış dengesini eski haline çevirir.

Bu masaj uygulanırken yoga teknikleri kullanılır. Eklemleri esnetmek, pres uygulamak yani vücuda baskı uygulamak gibi yöntemler uygulama içerisinde yer alır. Uygulamanın Buda zamanından geldiği bilinmektedir.